11.12.2023 – „SERCE - SERCU”

Wolontariat Szkolny wziął udział w akcji charytatywnej pn. "Serce Sercu". W ramach tego działania wolontariusze z klasy 7 i 8 kwestowali w gródeckich sklepach. Zgromadzona żywność przekazana została osobom potrzebującym z terenu Sądecczyzny. Akcja odbyła się przy współpracy Wolontariatu Szkolnego z Fundacją Sądecką.

11.12.2023 – „SZKLANA GWIAZDA”

Klasa 1 wybrała się na warsztaty malowania bombek do fabryki "Szklana Gwiazda" w Brzesku. Było dużo dobrej zabawy i oczywiście zakupy.

04.12.2023 – BAJKOLAND

Wczoraj w ramach prezentu Mikołajkowego uczniowie klasy drugiej wybrali się do Bajkolandu w Nowym Sączu. Z entuzjazmem korzystali z dostępnych w sali zabaw sprzętów oraz uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Poznały zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe w innych krajach oraz udekorowali własne bombki. Dziękujemy Rodzicom za niespodziankę.

03.12.2023 – WYJAZD DO FABRYKI CZEKOLADY

Ho! Ho! Ho!

6 GRUDNIA wkrótce, a uczniowie klasy trzeciej odbyli już MIKOŁAJKOWĄ PODRÓŻ do Fabryki Czekolady .

To słodki prezent od Rodziców

30.11.2023 – „DZIADY”

30 listopada klasy 7 i 8 udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spektakl pt. "Dziady". Utwór ten jest omawiany na lekcjach języka polskiego, dlatego spektakl stanowił doskonałą okazję do przypomnienia sobie treści dramatu.

30.11.2023 – WIZYTA HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNEJ

Klasy I, II i III odwiedziła pani Monika Wójs, która jest higienistką stomatologiczną. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani Monika opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów oraz jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Uczniowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy zarówno na zęby mleczne jak i stałe. Pani Monika pokazała także jakich szczoteczek i past należy używać. Dzieci miały okazję zobaczyć jak napoje, które są spożywane na co dzień mogą wpływać na szkliwo zębów. Na zakończenie dzieci dostały od pani higienistki próbki past do zębów, dyplomy oraz naklejki dzielnego pacjenta. Teraz już wszyscy wiedzą, jak należy dbać o zęby i jak je myć. Serdecznie dziękujemy za pięknie przygotowane warsztaty, cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce.

29.11.2023 – PRÓBNA EWAKUACJA

W naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz dróg ewakuacyjnych to niezwykle ważna kwestia. Dziękujemy za pomoc druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem

26.11.2023 – JAMNA

W tym tygodniu klasa 5 uczestniczyła w warsztatach profilaktyczno-ekologicznych zorganizowanych w Chatce Włóczykija w Jamnej. Tytuł warsztatów brzmiał "Warsztat umiejętności interpersonalnych". Uczniowie byli bardzo aktywni w czasie warsztatu, ale też podczas spaceru po lesie. Za każdą dobrą odpowiedź młodzież dostawała cukierka, opiekunowie też wykazali się wiedzą ekologiczną. Było dużo radości i zdrowej rywalizacji. Po spacerze uczestnicy wycieczki zjedli pyszną kiełbaskę i wypili gorącą herbatę.

25.11.2023 – DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!

W tym roku oddziały zerówek z naszej szkoły zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku nad Dunajcem, gdzie dzieci poznały prawdziwą historię Pluszowego Misia oraz ciekawostki związane z jego życiem.

Dodatkową atrakcją były niezapomniane animacje i warsztaty dla dzieci, prowadzone przez świetny zespół Portafortuna Animacje dla Dzieci - Obsługa imprez! Dzieci odwiedził również ulubieniec dzieci z drużyny Psiego Patrolu – Marshall! W czasie zajęć nie mogło zabraknąć również „misiowych” zabaw, zagadek, piosenek. To był niesamowity dzień, pełen wrażeń i zabawy

21.11.2023 – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dzisiaj zaserwowaliśmy sobie nawzajem ogromną porcję uśmiechów, sympatii, miłych gestów i serdecznych słów, bo tak jak cały świat obchodziliśmy MIEDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI .

Na dowód tego, że nie wstydzimy się okazywania pozytywnych uczuć, zbudowaliśmy wielki MUR ŻYCZLIWOŚCI

Sprawcą tego pozytywnego zamieszania był Samorząd Szkolny

20.11.2023 – JAMNA

W dniu 20 listopada odbyła się wycieczka uczniów klas 8 i 7 na Jamną. Uczestniczyli oni w warsztatach zorganizowanych przez studentów Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Oprócz wykładu ma temat kształtowania w sobie zainteresowania otaczającym nas światem, rozwijania pasji i przydatnością nauk ścisłych, młodzież uczestniczyła w obserwacji i w przeprowadzaniu doświadczeń fizycznych i chemicznych.

Było wiele zabawy, a przy tym bardzo duża porcja wiedzy z dziedziny tych przedmiotów .

Po zakończeniu warsztatów, uczestników czekał smaczny poczęstunek w Chatce Włóczykija.

17.11.2023 – XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W tym dniu odbył się konkurs z mnożenia i dzielenia liczb dla uczniów klas IV - VIII. Była to pierwsza część Szkolnego Otwartego Konkursu Matematycznego. Oprócz tego chętni losowali liście z przykładami tabliczki mnożenia. Za dobrą odpowiedź czekała słodka niespodzianka.

Z liści powstało jesienne, kolorowe drzewo.

16.11.2023 – ROBOTYKA

Dzisiaj uczniowie klasy 1,2 i 3 brali udział w warsztatach z robotyki, które prowadzone były przez zespół Have Fun.

Podczas zajęć dzieci współpracowały w dwuosobowych grupach i budowały wg instrukcji pojazdy z klocków LEGO, które za pomocą silników i elektronicznego sterownika wprawiały w ruch. Wiele radości sprawiło uczniom uruchomienie zbudowanych pojazdów oraz wyścigi tychże modeli.

Bardzo dziękujemy panu Kamilowi i pani Joli za profesjonalne zajęcia #RobotykaHaveFun

15.11.2023 – KONKURS

Nasza uczennica klasy 7 - Agata Basta - wzięła dzisiaj udział w finale Diecezjalnego Konkursu: "Osoba ks. Jana Czuby, męczennika w Republice Konga, w kontekście 50-lecia misji diecezji tarnowskiej".

Celem konkursu było przybliżenie postaci ks. Jana Czuby jako wzoru do naśladowania, poznanie ideałów i wartości, którymi kierował się w codziennym misjonarskim życiu, a zwłaszcza w trudnym czasie wojny domowej w Republice Konga, a także ukazanie postaci ks. Jana Czuby na tle innych misjonarzy tarnowskich posłanych do 12 krajów świata w ciągu ostatnich 50 lat .

Konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie w Tarnowie w Wyższym Seminarium Duchownym. Nasza uczennica uplasowała się tuż za podium. Tym bardziej gratulujemy sukcesu.

10.11.2023 – ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

"Biały orle szybuj

po błękitnym niebie,

chroń ojczyznę naszą,

Polska wzywa ciebie!"

Dziś uczciliśmy Święto Niepodległości.

Klasa 7 przygotowała akademię pt. "Pisk białego orła", podczas której poznaliśmy drogę do niepodległości naszej ojczyzny. Droga ta została przedstawiona z perspektywy mieszkańców przedwojennej wsi, którzy szykowali się na wojnę. O drodze do wolności opowiadał również poeta, bo walka odbywała się nie tylko za pomocą broni, ale również pióra - za sprawą poetów, pisarzy i wielu innych artystów. Całość uświetniona została oprawą muzyczną chóru, inscenizacją w wykonaniu klasy 8, a także tańcem przygotowanym przez klasę 3.

31.10.2023 – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Młodzież z naszej szkoły wybrała się na cmentarze w Siennej i Podolu, by uporządkować groby żołnierzy, pomodlić się i zapalić znicze.

Pamiętajmy w tym czasie zadumy nie tylko o naszych bliskich zmarłych, ale również o tych, których już nikt nie odwiedza.

28.10.2023 – CIĘŻKOWICE

Ostatni tydzień października - złota polska jesień i... my, klasa 3 na WYCIECZCE: cudownej krajobrazowo i wartościowej dydaktycznie. A gdzie ? W Ciężkowicach!

Odwiedziliśmy Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej, które jest jednym z elementów dużego projektu ZIEMIA-WODA-POWIETRZE.

Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Uwieńczeniem super wycieczki był spacer ścieżką w Koronach Drzew.

25.10.2023 - CHŁOPCY Z GRÓDKA N. D. MISTRZAMI GMINY!

W dn. 25.10.2023r. nasza hala sportowa stała się areną zmagań młodych piłkarzy ze szkół podstawowych naszej gminy. W turnieju piłkarskim wystąpiło osiem drużyn IMS CHŁOPCÓW, rozlosowanych w dwóch grupach.

W grupach rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym", dwa najlepsze zespoły z grup zagrały w półfinale, zwycięzcy w "dużym" finale.

Mecze stały na dobrym poziomie piłkarskim, było dużo goli, dryblingów i pozytywnych emocji.

Wyniki końcowe:

1 miejsce - Gródek nad Dunajcem

2 miejsce - Podole Górowa

3 miejsce - Rożnów

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowych umiejętności i podjęcia rywalizacji.

25.10.2023 – SANDOMIERZ

Klasy IV-VI również postanowiły przemierzyć sandomierskie szlaki i zobaczyć podobizny bohaterów serialu "Ojciec Mateusz". Zabytki Sandomierza zainteresowały młodzież, a piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że jesienna wycieczka udała się doskonale.

24.10.2023 – BAL INTEGRACYJNY

24 października odbył się pierwszy w historii naszej szkoły JESIENNY BAL INTEGRACYJNY dla uczniów 1 klasy.

Była to inicjatywa Samorządu Szkolnego. Liczne konkursy i wspólna zabawa pozwoliły pierwszaczkom zintegrować się i poznać kolegów i koleżanki z klasy drugiej i z klasy trzeciej.

Wszyscy bawili się doskonale !!!

Brawo Samorząd Szkolny

17.10.2023 – SANDOMIERZ I GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE

W dniach 16 i 17 października klasy VII i VIII były na wycieczce do Sandomierza i w Góry Świętokrzyskie. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzili zabytki, góry i baszty Sandomierza, przeszli przez Bramę Opatowską, Ucho Igielne, podziemną trasą turystyczną oraz spacerowali lessowym wąwozem Królowej Jadwigi. Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła wystawa woskowych figur z serialu "Ojciec Mateusz" oraz "Zbrojownia". Zwiedzanie w drugim dniu uczniowie rozpoczęli od pobytu w Ćmielowie - miasteczku, które słynie z manufakturowej produkcji porcelany. Potem, przy pięknej pogodzie, grupa wycieczkowiczów wyszła pieszo szlakiem na Górę Święty Krzyż. Szlak prowadził przez Świętokrzyski Park Narodowy. Po zdobyciu szczytu przeszli na taras widokowy, skąd podziwiali unikatowe rumowiska skalne zwane gołoborzami. Młodzi turyści podążyli następnie do kościoła Trójcy Przenajświętszej prowadzonego przez Ojców Benedyktynów, w którym znajdują się relikwie Drzewa Świętego Krzyża. Jeden z Ojców krótko nakreślił historię przybycia krzyża oraz udzielił całej grupie błogosławieństwa świętymi relikwiami. Rześkie powietrze oraz poranne słoneczko nadały promienisty charakter drugiemu dniowi wycieczki, czego dowodem są zdjęcia. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i ubogaceni nowymi doświadczeniami.

14.10.2023 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wczoraj cała społeczność szkolna zebrała się w hali sportowej, by uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Była to szczególna uroczystość dla naszych pierwszoklasistów - zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Po ślubowaniu dzieci otrzymały upominki od rodziców, a także kolegów i koleżanek z innych klas.

Ósmoklasiści zaś przygotowali akademię. W żartobliwy sposób przedstawili oni różne belferskie typy osobowości.

Nie zabrakło również wzruszających słów i serdecznych życzeń dla wszystkich pracowników szkoły, którzy 14 października obchodzą swoje święto.

12.10.2023 -  III FORUM MŁODZIEŻY

Klasa 8 wraz Paniami: wychowawczynią Zofią Wolak oraz Dorotą Jabłońską, a także z młodzieżą z Podola, Przydonicy oraz Filipowic wzięła udział w III Forum Młodzieży "Powstań i żyj stając się sobą". Były tańce, integracja, a także modlitwa, adoracja i możliwość spowiedzi świętej. Młodzież wróciła zmęczona, ale ubogacona duchowo.

02.10.2023 - SPORTOWE SUKCESY W KOSZYKÓWCE 3x3

Koszykówka 3x3 to nowa dyscyplina, która cieszy się coraz większą popularnością. Drużyna składa się z czterech zawodników (trzech na boisku i jeden zmiennik). Mecze są rozgrywane na boisku do koszykówki 3x3 z jednym koszem. Czas gry to 10 minut. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa.

W dn. 29.09.2023r. Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej była organizatorem Mistrzostw Gminy Gródek n. D. w Koszykówce 3x3 Dziewcząt i Chłopców.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju nasi uczniowie!

*chłopcy młodsi zajęli 1 miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Kuś, Kacper Ruchała, Tymek Gomulec.

*chłopcy starsi również zajęli 1 miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Filip Cisoń, Oliwier Szczurek, Jakub Groń, Miłosz Furtak.

*dziewczęta starsze zajęły 3 miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Magdalena Bielak, Natalia Bielak, Amelia Tabaszewska, Emilia Koszykówka, Sandra Sarota.

Zwycięskie drużyny chłopców wystąpią w zawodach międzygminnych.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Amelia Hebda, Teb Edukacja

Dziękujemy!

29.09.2023 – DZIĘKUJEMY PANI JOLU

Ostatni roboczy dzień września był również ostatnim dniem pracy Pani mgr Jolanty Srebrny, długoletniej nauczycielki naszej szkoły, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy pamiętamy wspaniałe występy naszych najmłodszych uczniów, przygotowanych przez panią Jolantę, które uatrakcyjniały uroczystości szkolne a bywało, że i gminne.

Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować ludziom, z którymi przebyło się tyle lat, wypisało tyle kredy na tablicy. Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byli, dawali z siebie wszystko co najlepsze, naszej szkolnej rodzinie. Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa:

- Dziękujemy Pani Jolu!

Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce, życzymy aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz, aby znalazła Pani czas dla siebie, czas na realizację swoich pasji.

W imieniu społeczności szkolnej: „Echo Pogórza”

23.09.2023 – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Po niezwykle emocjonującej kampanii wyborczej, 25 września odbyło się tajne głosowanie, w którym uczniowie wybrali swoich przedstawicieli. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenja czuwała komisja, w skład której weszły uczennice klasy 7.

Najwyższe noty otrzymali:

  1. Emilia K. z klasy 8
  2. Franciszek G. z klasy 7
  3. Nikola F. z klasy 8
  4. Filip C. z klasy 8

Gratulujemy!

Młodzież demokratycznie zdecydowała również, kto zostanie opiekunem SU. Funkcję tę będą piastować: Pani Bożena H. oraz Pan Janusz J.

Gratulujemy!

20.09.2023 – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września. To bardzo ważne święto dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Również w naszych oddziałach Przedszkolnych przygotowano liczne atrakcje i niespodzianki dla najmłodszych kolegów i koleżanek w szkole.

Dzieci spędziły dzień na tematycznych grach i zabawach, dodatkowo każda z grupy stworzyła własną interpretację kolorystyczną plakatów XXL. Wszystkie grupy uzupełniały również tematyczne karty pracy, uczyły się piosenki przedszkolaka oraz otrzymały odznakę „przedszkolaka”.

 

04.09.2023 - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024.
Na początku, podczas mszy św., ksiądz proboszcz przypomniał o tym, co jest najważniejsze w czasie nauki w szkole - dążenie do wzrastania i samorozwoju.
Potem spotkaliśmy się w hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu pan dyrektor przedstawił najważniejsze informacje i złożył życzenia na nowy rok szkolny. Na końcu odbyły się spotkania z wychowawcami.