29.04.2022 – Akademia z Okazji Święta Konstytucji 3 Maja

„Polska pachnie bzami”

3 maja 1791 roku Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego uchwalił Konstytucję 3 Maja – niosącą gwarancję swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia, która stała się dokumentem tworzącym późniejszą tożsamość suwerennego narodu. Uchwalona jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.

Z okazji rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, w piątek 28 kwietni 2022 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem: Polska pachnie bzami.

Uczniowie klasy V pod opieką Pani Zuzanny Kuś i Bożeny Michalak przybliżyli znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. W krótkiej inscenizacji przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i uświadomili, dlaczego dla Polski jest to tak ważny dzień.

28.04.2022 – Wolontariat

"Wielu uczniów w szkole mamy - wszyscy razem pomagamy".

Słowami tego hasła szkolny WOLONTARIAT zagrzewał nas do robienia rzeczy ważnych, wielkich i pięknych.

Dzisiaj-28 kwietnia- wzięliśmy udział w podsumowaniu 15 edycji projektu: MIEĆ WYOBRAŻNIĘ MIŁOSIERDZIA. To niewątpliwy zaszczyt znaleźć się wśród najlepszych szkolnych grup wolontariackich.

26.04.2022 – Teatr Lalek

Dnia 26.04.2022 r. w naszej szkole gościliśmy Teatr Lalek ART.CINEMA z Nowego Sącza.

Aktorzy teatru zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe, pt. „O Maciusiu Strażaku” Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przygotowane przedstawienie, w którym występował strażak i jego zwierzęcy przyjaciele.

Po spektaklu dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez aktora, odbyła się również rozmowa z dziećmi na temat prawidłowego zachowania podczas zabaw w wodzie oraz przestrzeganiu przed zabawą zapałkami.

22.04.2022 – Konkurs Recytatorski

Kolejny raz pokazaliśmy, że to potrafimy.

Na XXIV KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZWIĄZKU GMIN JEZIORA ROŻNOWSKIEGO w Lipiu odnieśliśmy większe i mniejsze sukcesy.

W kategorii dla uczniów klas od I do IV - Patrycja B. z I klasy zajęła znakomite, bo III miejsce. Na wyróżnienie zapracowała sobie Zuzanna G. z klasy III.

W kategorii dla uczniów starszych to Kacper B. reprezentował naszą szkołę.

GRATULUJEMY

 

20.04.2022 – "Świat Naszych Przodków"

Klasy IV - VIII wzięły udział w teatrzyku pt. "Świat naszych przodków". Poruszone zostały takie dziedziny życia Słowian jak: patriotyzm, wspólnota, śmierć, rodzina, dom i wiara.

13.04.2022 - Wielkanocna Akademia

Nadeszła tak długo oczekiwana wiosna , a wraz z nią Święta Wielkanocne

Akademię z okazji zbliżających się radosnych Świąt przygotowała pani Jolanta Srebrny - wychowawczyni klasy III oraz pani Aneta Garnier-Skupień - nauczycielka języka angielskiego.

Uczniowie z trzeciej klasy przybliżyli zebranym tradycje związane ze Świętami. Recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki związane z Wielkanocą.

Dzieci wystąpiły w kolorowych strojach, a ze sceny wołała do nas barwna świąteczna dekoracja z pisankami, koszyczkami i pokarmami, które święci się w Wielką Sobotę, z barankiem i kolorowymi palemkami. Było pięknie.

Do wielkanocnego pozdrowienia przyłączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i pani dyrektor Magdalena Kraj.

Ciepłe życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, które na język ukraiński przełożyła Pani tłumacz - popłynęły w stronę pracowników szkoły, uczniów, rodziców i gości z Ukrainy.

11-13.04.2022 - POZNAJEMY POLSKĘ

W dniach od 11 do 13 kwietnia klasy 8 i 7 oraz część klasy 6 udały się na wycieczkę do stolicy.

Wycieczka zorganizowana została z programu "Poznaj Polskę". Program był napięty, ale pogoda i humory dopisywały, więc wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Wycieczkowicze zwiedzili m.in. Stadion Narodowy, Park Łazienkowski, Stare Miasto, Pałac i Ogrody w Wilanowie, Centrum Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza, Cmentarz na Powązkach, Muzeum Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zamek Królewski. Była to piękna lekcja historii.

13.04.2022 - Konkurs plastyczny "WIELKANOCNE ZWIERZĄTKO"

13 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wielkanocne Zwierzątko". Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do PP "Bajkowa Kraina" i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 37 przedszkolaków. Podczas uroczystego podsumowania, dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Gratulujemy!

04.04.2022 - Kiermasz Wielkanocny

Wolontariat Szkolny zorganizował Kiermasz Wielkanocny. Można było zakupić ozdoby i kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dochód z kiermaszu przekazany zostanie na cele charytatywne.

01.04.2022 - Primaaprilisowe żarty.

Dzisiaj (01.04) od rana, w naszej szkole dużo się działo. Przy wejściach, pojawiły się ogłoszenia o awarii drzwi i dzisiaj - 1 kwietnia - do szkoły wychodzimy przez okno w sekretariacie co ważne, przed wejściem należało zdjąć obuwie.

Klasy młodsze, przebrały się w różne postaci lub ubrały na kolorowo, a w klasach starszych ogłoszono "dzień bez plecaka". I tu uczniowie dali upust swoim fantazjom. Pojawiły się wózki, walizki, szafki, skrzynki, kosze, koszyki, poszewki, worki, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zlew a nawet namiot.

Uczniowskie pomysły przerosły oczekiwania wszystkich!

Samorząd Uczniowski dziękuję za Wasze zaangażowanie, a Dyrekcji i Nauczycielom za wyrozumiałość .31.03.2022 – Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpusek" (klasy młodsze) i "Olimpus" (klasy starsze) z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki! Trzymamy kciuki za NAJLEPSZYCH !!!

28.03.2022 – Witamy dzieci z Ukrainy.

Od poniedziałku ukraińscy chłopcy i dziewczęta są naszymi kolegami i koleżankami. Do naszej szkoły przyjęto 55. dzieci z Ukrainy. Co prawda nie uczą się z nami w klasach, tylko w tak zwanych ODDZIAŁACH PRZYGOTOWAWCZYCH, ale poznajemy się, rozmawiamy, a jeśli nadarzy się okazja, to i wspólnie gramy, i bawimy się.

W trzech oddziałach uczą się dzieci "międzyrocznikowe":

- od 1 do 3 klasy

- od 4 do 6 klasy

- od 7 do 8 klasy

Dzieci młodsze adaptują się w dwóch oddziałach przedszkolnych i w punkcie przedszkolnym "Bajkowa Kraina"

Razem jest nam dobrze .

Ta niespodziewana sytuacja to dla nas - uczniów i nauczycieli - trudna i zarazem ważna LEKCJA ŻYCIA. Mamy nadzieję, że zaliczymy ją z wynikiem pozytywnym.

26.03.2022- Żyjmy zdrowo…

W ramach akcji "Promujemy zdrowy styl życia" zorganizowano dwa konkursy dla uczniów.

Konkurs plastyczny zorganizowany był dla uczniów klas I-III, a jego laureaci to: miejsce I - Oliwia G. kl. I, miejsce II- Laura D. kl.II, miejsce III - Albert S. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali Kevin C. i Wojciech J.

Drugi konkurs - fotograficzny, przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. W tej kategorii laureatami zostali : miejsce I - Amelia M. kl.V, miejsce II - Szymon S. kl.VII i miejsce III - Amelia H. także z klasy VII.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

21.03.2022 - Szukamy wiosny

Spojrzeliśmy w kalendarz. To już 21 MARCA? Poczuliśmy wiosenny powiew i za jego zapachem wyruszyliśmy tropić WIOSNĘ. Oczywiście, każda klasa na swój sposób. Starsi pojechali aż do Nowego Sącza. Słoneczną radość czerpaliśmy ze spaceru , śpiewu, malowania, gier i wspólnej zabawy.
18.03.2022 – Solidarni z Ukrainą

"Dziwny jest ten świat

Gdzie jeszcze wciąż

Mieści się wiele zła

I dziwne jest to

Że od tylu lat

Człowiekiem gardzi człowiek".

Ukraina cierpi i Ukraina walczy

To cierpienie już jest blisko nas a właściwie już z nami, bo na terenie gminy Gródek nad Dunajcem są kobiety i dzieci - smutne i przerażone.

W piątek poznaliśmy ukraińskich uchodźców goszcząc ich w naszej szkole. Chcieliśmy wpłynąć na poprawę ich samopoczucia w nowym otoczeniu.

Pani Dyrektor Magdalena Kraj w słowach powitania okazała dużo serdeczności i empatii dla ukraińskich gości. Zaproszeni na spotkanie przedstawiciele Urzędu Gminy, Policji, Zakładu Opieki Zdrowotnej i OPS-u przekazali uchodźcom wszelkie możliwe formy pomocy, z których mogą skorzystać na naszym terenie.

W piątek dzieci z Ukrainy poznały naszą szkołę. Mogły skorzystać z hali sportowej i pobawić się w świetlicy. Szkoła i rodzice naszych uczniów osłodzili Gościom popołudniowe spotkanie słodkimi smakołykami.

Wierzymy, że nad Ukrainą znowu zaświeci słońce

11.03.2022 - Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

http://gokgrodek.pl/a,184,gminne-eliminacje-ogolnopolskiego-turnieju-wiedzy-pozarniczej

16.02.2022 – Bal Karnawałowy 0 B

Przedszkolaki na Balu

Dnia 16 lutego br. w Oddziale Przedszkolnym 0b odbył się Bal Karnawałowy.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy Bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.
Przy okazji dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

14.02.2022 – Bal Karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym „Bajkowa Kraina”

Wszyscy bawią się wspaniale,
jak co roku w Karnawale!

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas w poniedziałek (14 lutego). Tego dnia już od rana w Punkcie Przedszkolnym "Bajkowa Kraina" pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, motylki, Spider-Man'ów, jednorożca itd., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci.
W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

10.02.2022 - Bal Karnawałowy 0 A

W czwartek 10.02.2022 w oddziale 0A, odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy!
Od samego rana trwały gorączkowe przygotowania dekoracji sali oraz wykonanie pięknych masek karnawałowych. W sali gościliśmy księżniczki, strażaków, Spider-Man'ów, służby mundurowe, piratów, dinozaurów oraz prawdziwych górali!
Dzień dodatkowo był pełen atrakcji, konkursów i zabaw!

Kolędnicy misyjni 2021

Podobnie jak tysiące dzieci z całej Polski tak i uczniowie gródeckiej szkoły zostali już kolejny raz Kolędnikami misyjnymi.

W tym roku, z uwagi na zagrożenie pandemią kolędowanie odbyło się w kościele, po Mszach Świętych. Kolędnicy odegrali scenkę biblijną, a następnie tradycyjnie zbierali datki dla rówieśników.

Pomoc przeznaczona zostanie dla dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, Republice Konka, Kamerunie, Peru, Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie.


17.12.2021 – Dzień Tradycji Wigilijnej

"Wigilia to marzenie dzieci.

Choinka, bombki, srebrne wąsy.

I gwiazda, która zawsze świeci..."

w naszej szkole również

W grudniowy piątek zadośćuczyniliśmy tradycjom bożonarodzeniowym .

Oj, działo się ! Bo za drzwiami każdej klasy chrupał opłatek, płynęły ciepłe życzenia, blask choinek przemykał przez dziurki od klucza, pachniały świąteczne pierniki a wspólne radosne kolędowanie niosło się echem po całej szkole.

14.12.2021 - Wycieczka na Bliski Wschód

Podróżnicy z grupy TRZASK zaprosili nas w "podróż" do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Omanu przez pustynię, wśród wielbłądów i zielonych żółwi. Zwiedziliśmy Dubaj i jego sztuczne wyspy.

Dowiedzieliśmy się sporo o sokołach, które są hobby dubajskich szejków. Sokoły mają swoje paszporty, szpitale i salony kosmetyczne. W największej galerii handlowej świata można pojeździć na nartach i sankach.

Dzięki opowieściom i prezentacji fotografii naprawdę było ciekawie. Być może w przyszłości z bliska obejrzymy luksus i egzotykę Emiratów Arabskich.

13.12.2021 - JUMP MANIA i trochę historii

Dzisiaj uczniowie klasy 8, 7 i 6 wraz z opiekunami odwiedzili JUMP MANIA - Park Trampolin - Nowy Sącz. Wspólne zabawy, akrobacje i nurkowanie w basenie z gąbkami dostarczyły naszym uczniom nie tylko dużo dobrej zabawy, ale i sporą porcję ruchu.

Po zabawach i wariacjach uczniowie udali się na spacer po Nowym Sączu. Rozpoczęli od pomnika Józefa Piłsudskiego, następnie udali się na Stary Cmentarz i dalej na Planty Sądeckie pod pomnik Adama Mickiewicza i Dąb Wolności.

Punktem docelowym był Ratusz na sądeckim Rynku. Tam, przybliżyli sobie trochę historii - dziś bowiem przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Szczególnie zainteresowały ich zabytkowe milicyjne pojazdy karetki, autobus tzw. "ogórek" oraz rekonstruktorzy udający milicjantów.

07.12. oraz 17.12. 2021 – Wizyta Mikołaja Oddziałach Przedszkolnych „0” A i B oraz w PP „Bajkowa Kraina.

To jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, dlatego wszystkie grupy bardzo starannie przygotowały się do tego wydarzenia!

Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz zaprosiły do wspólnego tańca. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu, natomiast z całą pewnością, wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie.

Po przywitaniu przez dzieci Świętego Mikołaja, nadeszła wyczekiwana chwila – Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wspaniałe! Sam Święty, również dostał prezent od dzieci!

Drogi Święty Mikołaju - bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

06.12.2021 - Mikołaj w szkole

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci i nic nie powinno tego zepsuć - nawet pandemia. Tak też było w naszej szkole. Rodzicielskie Pogotowie Mikołajkowe nie zapomniało o naszych uczniach.

Niecodzienny klimat i odrobinę magii wprowadzili starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Mikołaj, diabeł, anioł i elfy zaglądali do klas z koszem pełnym cukierków.

Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.

03.12.2021- Dzień Pluszowego Misia w PP "Bajkowa Kraina"

Jego tradycja nie jest długa, albowiem po raz pierwszy zaczęto świętować ten dzień w setną rocznicę powstania maskotki, tj. w 2002 roku. Ten dzień powstał prawdopodobnie dlatego, że każdy pokochał tego mięciutkiego pluszaka od pierwszego wejrzenia.

Przyznajcie, że zapewne większość z nas starszych będąc dzieckiem miało swojego ulubionego misia. Potem ta tradycja przeszła na następne pokolenie i trwa po dziś dzień. Posiadanie takiej zabawki w dzieciństwie uczy nas empatii i opiekuńczości. Dla niektórych jest również symbolem bezpieczeństwa w trudniejszych momentach.

29.11.2021 - Próbna ewakuacja szkoły

W poniedziałek - 29 listopada w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyła się próbne ewakuacja. O godz. 11.00 nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły usłyszeli alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku, musieli go niezwłocznie opuścić i udać się na miejsce zbiórki czyli przyszkolny parking. Akcję nadzorowała Straż Pożarna.

Po ćwiczeniach uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji strażaków na temat konieczności przeprowadzania takich akcji. Podkreślono, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Ponadto strażacy przedstawili uczniom na czym polega działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i zachęcali młodzież do udziału w tej organizacji.

25.11.2021 – Zabawy Andrzejkowe połączone z obchodami Dnia Pluszowego Misia w Oddziałach Przedszkolnych „0” A i „0”B

25 listopada w Oddziałach Przedszkolnych „0” A i B - odbyły się zabawy Andrzejkowe połączone z Dniem Pluszowego Misia.

Wspaniałe kostiumy, liczne wróżby, zabawy tematyczne oraz podążanie drogą "Czarodzieja Andrzeja" dopełniły andrzejkową atmosferę, dodatkowo dzieci poznały historię Pluszowego Misia.

Radosna i wyborna muzyka zachęcała do tańców i wyśmienitej zabawy. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.

24.11.2021 – Andrzejkowe wróżby klas I-III

W środę 24 listopada uczniowie klas młodszych spędzili miło czas przy andrzejkowych wróżbach i zabawach.

Młode pokolenie kontynuuje tradycje związane z wigilią św. Andrzeja.

19.11.2021 – Pasowanie na przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Bajkowej Krainie” odbyła się 19 listopada.

Od samego rana trwały przygotowania, a w świetlicy szkolnej gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczął występ przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

10.11.2021- Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

Dnia 10.11.2021 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody rocznicy uświetnił występ klasy VIII pod opieką p. Doroty J. i Ewy B. Wystąpienie wzbogacały pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

Szkoła wzięła tez udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Rady Dzieci i Młodzieży #SzkołaDoHymnu.

Ważną częścią akademii było uroczyste przekazanie sztandaru szkoły nowym członkom pocztu.

29.10.2021 - Ślubowanie klasy I

29 października był ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Dziewiętnastu uczniów szkoły nad Jeziorem Rożnowskim ślubowało:

Będę starał się być dobrym uczniem; Będę dbał o naszą szkołę i poznawał jej dobre tradycje (...) ; Chcę wyrosnąć na dobrego Polaka!

Ślubowanie dopełniła Pani Dyrektor, pasując dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem.

27.10.2021 - Wyjazd do kina

Klasy czwarta, piąta i szósta wybrały się dzisiaj do Nowego Sącza. Najpierw spacerowały ulicami Nowego Sącza. Były na Rynku, zobaczyły ruiny zamku, a następnie udały się do Kina Sokół na bajkę pt. „Rodzinka rządzi".

14.10.2021 – Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej czwartoklasiści pod opieką wychowawczyni p. Jolanty J. przygotowali piękną i wesołą inscenizację poświęconą nauczycielom i pracownikom szkoły.

Nie zabrakło też serdecznych życzeń, do których dołączył się Samorząd Uczniowski.

12.10.2021 – Wyjazd do kina.

Klasy pierwsza, druga i trzecia wybrały się do Nowego Sącza. Najpierw poszły do Kina Sokół na film pt. „Jak rozmawiać z psem”. Film bardzo się podobał. Dzieci były bardzo zadowolone.

Po seansie filmowym spacerowały ulicami Nowego Sącza. Były na Rynku oraz na ruinach zamku.

11-12. 10. 2021 – Wycieczka w Bieszczady

W dniach 11 i 12 października uczniowie klas VII i VIII byli na wycieczce w Bieszczadach. Zwiedzali Muzeum Historii w Dukli, zobaczyli jak wydmuchuje się wyroby szklane w Hucie Szkła „Sabina” w Rymanowie oraz wspięli się na szczyt Korbania. Byli również na Zaporze Wodnej w Solinie, Ogrodach Bibilijnych oraz w Parku Miniatur Obiektów Sakralnych, a także Muzeum Zwierząt Bieszczadzkich w Myczkowcach. Pojechali również do Komańczy i odwiedzili Izbę Pamięci Prymasa Tysiąclecia.

04.10.2021 - Spotkanie z Policjantami

4 października przedszkolaki z Bajkowej Krainy oraz oddziałów przedszkolnych 0a i 0b spotkały się z Policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.

Nauczyciele oraz dzieci składają serdeczne podziękowania Policjantom z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY

/tekst – Karolina S./

01.10.2021 – Urodziny gazetki szkolnej „Echo Pogórza”

Pierwszego października gazetka szkolna „Echo Pogórza” obchodzi swoje urodziny. Już od 26 lat spotyka się z uczniami naszej szkoły w formie gazetowej a od 7 lat na Facebooku.

 

30.09.2021 - "Mała retencja - więcej wody dla przyrody"

Nasza szkoła włączyła się w realizację przedsięwzięcia Zarządu Głównego LOP pn."Mała retencja - więcej wody dla przyrody". Projekt ma na celu pokazanie, w jaki sposób można przeciwdziałać suszom i okresowym powodziom w Polsce.

W szkole odbyły się zajęcia, przeprowadzone p. Annę S., na których dzieci dowiedziały się, co to jest mała retencja i jakie są jej zasady. W ramach warsztatów uczniowie otrzymali komiksy i broszury oraz mogą przystąpić do ogólnopolskich konkursów.

Ponadto, członkowie SK LOP wzięli udział w zajęciach terenowych zorganizowanych przez Okręg LOP w Nowym Sączu w miejscowościach Feleczyn i Kamienna. W terenie poznali zasady małej retencji oraz rozpoznawali rośliny i zwierzęta na danym obszarze.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Okręgowemu LOP w Nowym Sączu oraz Nadleśnictwu Nawojowa - Lasy Państwowe.

/tekst - „Echo Pogórza”/

29.09.2021 – Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 września w naszej szkole, z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było tajne. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VIII.

Wybrano następujący skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Michał R. klasa 8

Z-ca przewodniczącego: Maksymilian S. klasa 7

Skarbnik: Hubert G. klasa 8

Ponadto w skład SU, jako członkowie weszli: Szymon K. i .Kacper R. kl.4, Lena D. i Franciszek G. kl 5, Jakub G. i Piotr M.kl.6 oraz Joanna Z. kl.7.

Opiekunkami SU zostali: pan Janusz Jurkowski i pani Anna Sarota.

W imieniu Społeczności Szkolnej serdecznie dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom Samorządu Uczniowskiego jak i wszystkim biorącym udział w głosowaniu.

/tekst - „Echo Pogórza”/

 

29.09.2021 – Ognisko klasowe

Uczniowie klasy 8 byli na klasowym ognisku połączonym z zabawą. Wszyscy bawili się super - m. in. w chowanego klepanego, a Pani Basia Soboń-Dumana i Pani Dorota Jabłońska miały cały czas "na oku" młodzież i czuwały, żeby się nie pogubiła w lesie.

/tekst: „Echo Pogórza/

 

20.09.2021 – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2021 dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajkowa Kraina” obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Czerpiąc ze słów Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, wszystkim przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzanych w przedszkolu, uśmiechu i beztroski.

13.09.2021 – Święto Szkoły

Kościół ma nowych błogosławionych. Wśród nich Patron naszej szkoły - kard. Stefan Wyszyński.

"My, papież Franciszek (...) naszą Apostolską władzą zezwalamy, aby czcigodny Sługa Boży Stefan Wyszyński, arcybiskup gnieźnieński i warszawski, prymas Polski, kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego, pasterz według serca Chrystusowego, który poświęcił swoje życie jedynemu Bogu i był niestrudzonym obrońcą oraz heroldem godności każdego człowieka (...), a także Czcigodna Służebnica Boża Elżbieta Czacka (w świecie: Róża), fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która pozbawiona używania światła oczu, oczami wiary rozpoznała Chrystusa - światłość świata - i z miłującą wiernością świadczyła o Nim wobec kroczących w ciemności ciała oraz ducha, byli odtąd nazywani Błogosławionym"

Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej z udziałem najwyższych władz państwowych odbyły się w niedzielę (12.09) w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Również społeczność naszej szkoły, która jak wiemy nosi imię kardynała S. Wyszyńskiego - uczciła Jego wyniesienie na ołtarze. Uroczystości w dniu dzisiejszym (13.09) o godz. 8.00 rozpoczęła Msza Święta z udziałem uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie odbyła się akademia przypominająca sylwetkę i dokonania bł. Stanisława Wyszyńskiego.

/tekst – „Echo Pogórza”/

/fot. Jolanta S./

01.09.2021 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy w warunkach obostrzeń, ale najważniejsze, że stacjonarnie. Życzymy całej szkolnej społeczności wielu radości ze wspólnego przebywania oraz niespożytych sił do nauki, pracy i zabawy.
/tekst – „Echo Pogórza”/

/fot. Jolanta S./